tel. 664 134 000

Konsultacja seksuologiczna

Seksuologia jest bardzo szeroka dziedzina zajmującą się zarówno psychicznym, jak i fizycznym funkcjonowaniem człowieka. Sfera seksualna to intymny, a zarazem niezwykle ważny obszar życia i funkcjonowania w związku. Potrzeby seksualne są tak samo ważne jak potrzeby fizjologiczne, jedzenia, czy sen.

Trudności w życiu erotycznym mogą a często mają bardzo silny wpływ na wiele dziedzin życia, ponieważ seks i satysfakcja płynąca z niech ściśle powiązaną z innymi aspektami naszego życia, takimi jak emocje i myślenie. Co w konsekwencji prowadzi do obniżenia nastroju, a nawet depresji czy fizycznych chorób.

Zaburzenia seksualne często mają swoje źródło w nierozwiązanych konfliktach psychologicznych. Trudności takie jak brak orgazmu, zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk czy bolesne stosunki nie tylko mają podłoże fizyczne, ale też psychiczne.

Obecnie nadal dysfunkcje seksualne bardzo często lekceważone, i nadal rozmowa o nich powoduje poczucie wstydu i skrępowania. Ten obszar życia wymaga również konsultacji ze specjalistą. Jeśli doświadczasz problemów w sferze seksualnej i nie możesz sobie z nimi sam poradzić, może Ci w tym pomóc seksuolog w naszym ośrodku w Krakowie.

Konsultacja seksuologiczna obejmuje wszelkie przypadki wymagające porady najczęściej są to:

·anorgazmia (brak orgazmu),

·awersja seksualna (zmniejszenie potrzeb seksualnych),

·dyspareunia (ból przy stosunku),

·pochwica (niemożność odbycia stosunku płciowego z powodu skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy),

·związki nieskonsumowane,

·zaburzenia erekcji,

·zaburzenia wytrysku,

·zaburzenia potrzeb seksualnych,

·problemy w relacjach małżeńskich,

·zaburzenia lękowe,

·depresja.

tagi: seksuolog kraków, Jak wygląda wizyta u seksuologa